Pro Technology
2 .jpg

Nowoczesny obiekt w Wiśle, w którym organizowane będą różnorodne wydarzenia kulturalne: wystawy, instalacje multimedialne, koncerty oraz projekcje filmów. Budynek został podzielony na dwie główne części: przestrzeń ekspozycyjną oraz mieszczące 100 osób pomieszczenie wielofunkcyjne. W zależności od potrzeb może ono pełnić rolę kina, sali widowiskowej czy sali konferencyjnej.

W budynku znajdzie się między innymi kino 5D, multimedialne ścieżki edukacyjne z ulami oraz zewnętrzna strefa wystawowa z lokalną florą i więżą lęgową dla jerzyków. Zamiast standardowego placu zabaw postawiono na trampoliny, aby najmłodsi mieli okazję poczuć się jak ich skoczni, czworonożni przyjaciele.

Centrum jest ekologiczne nie tylko z nazwy, gdyż zastosowano w nim przyjazne środowisku instalacje wentylacyjne i grzewcze. Kotłownia kogeneracyjna równolegle pełnić będzie funkcję praktyczną i dydaktyczną, gdyż stanie się częścią ekspozycji.

4 .jpg

Zdjęcia / wizualizacje

  • lokalizacja Wisła, ul. Wyzwolenia
  • inwestor Gmina Wisła
  • powierzchnia 2008 m2
  • rok_realizacja 2017/2018
  • projektant Katarzyna Biernat, Pamela Goliszek-Czuba, Marcin Jagiełło, Justyna Bagrec-Kulpa, Arkadiusz Skrzypczyk, Piotr Szafarczyk, Natalia Szafarczyk, Paweł Szafarczyk

Sytuacja

Elewacje

Przekroje

Rzuty

Wyślij